loading
mainpic
mainpic
mainpic

Informace

V sobotu 1.6.2019 přivítáme v Černošicích Královský průvod a slavit se sklenkou v ruce se bude celý den. Čeká vás degustace od 10 českých a moravských vinařství, gastronomie snoubící se s vínem a hudební program včetně velkolepého ceremoniálu při příjezdu císaře.

V 10 hodin zahájíme dětský den se spoustou her a soutěžních stanovišť. To vše bude součástí historického jarmarku se spoustou prodejních stánků i dílen.

čas konání: 10:00 – 22:00
vstup na akci je zdarma pro ty, kteří si chtějí koupit celou lahvinku dobrého vína, užít si den s dětmi, poslechnout si hudbu či si dát něco k jídlu
víno je naléváno pouze do festivalových sklenic, které si zakoupíte za 100 Kč 
snoubení gastronomie s vínem
soutěže
program pro děti

Program na pódiu:

Akce je pořádána ve spolupráci s městem Černošice.

O projektu Vinný košt

Hlavní myšlenkou vinného koštu je pořádat vinařské akce, abyste vy, milovníci vína, měli skvělá vína na Váš dosah! Snahou je nabídnout vám gastronomii snoubící se s vínem a zanechat ve vás unikátní zážitek, který bude dotvářen atmosférou náměstí měst nebo jedinečností zámků/hradů a hudebním doprovodem.

Námi pořádané vinné košty jsou specifické tím, že nezveme desítky vinařů, spíše se zaměřujeme na menší počet s tím, že máte příležitost ochutnat každého z nich. Naší volbou jsou menší vinařství, jejichž produkce vín přináší osobitý charakter vinaře do každé láhve vína. Až ochutnáte, určitě se již k velkým vinařstvím nevrátíte. 

Víno si tak můžete vychutnávat během celého roku. Pojďme vytvořit z vinného koštu tradici, kdy budete s nadšením očekávat další ročníky!