Náš příběh

S lahví vína je tak trochu jako s láskou, když přijde ta pravá, víš to. Stejně tak to máme my. S vínem i láskou.

Jsme manželé i parťáci Lucka a Jirka, Vinný košt a e-shop s vínem jsou naše děti. K vínu jsme měli vždycky blízko. A to doslova. Bydlíme v Dřísech, kde se nachází nejstarší vinice v Česku. Rádi jsme se tudy chodívali proběhnout. Zatímco jsem byla doma s dětmi, Jirka začal zastupovat místní vinařství.

A pak do toho vstoupila náhoda. Jirka potkal kamaráda, který pořádal farmářské trhy. Slovo dalo slovo a v roce 2016 jsme mu pomohli uspořádat festival vína v Plzni. Akce se povedla, což nás přesvědčilo o tom, že je možné spojit zkušenosti z prodeje vína s našim odhodláním a vybudovat něco vlastního. Akci, která by i v době plné moderních technologií lidi spojovala a přinášela jim radost ze společných chvil. Začal se rodit Vinný košt.

První se konal v roce 2018 na Střeleckém ostrově v Praze před restaurací našeho kamaráda. Oslovili jsme naše známé vinaře, připravili doslova na koleni, doma mezi pobíhajícími potomky, vše potřebné a pak už jsme jen doufali. Na konci akce jsme se nestačili divit. Návštěvníci byli nadšení, zahrnovali nás chválou a my měli jasný signál, že jsme na správné cestě. Začali jsme si plnit náš sen.

Akcí přibývalo, kolem našeho festivalu se vytvořilo pevné jádro vinařů a kamarádů z gastra, na které nedáme dopustit. Sdílíme stejné hodnoty, jako je pokora a optimismus, a děláme vše s nadšením a od srdce. I díky tomu mají košty uvolněnou přátelskou atmosféru a návštěvníci je milují.

Poslední novinkou je náš vinný e-shop.

Život je příliš krátký na pití špatného vína. Proto jsme se rozhodli nabídnout pod jednou střechou vína od malých vinařů, která návštěvníci znají z našich festivalů. Díky e-shopu tak můžete objevovat úžasný svět vín u vás doma, než ve vašem městě proběhne další Vinný košt.

A co my? Jsme stále na naší „vinné misi“. Pracujeme, radujeme se, zažíváme vzlety i pády. Je to dřina, ale plníme si tak sen o akcích, které přináší lidem radost ze společných chvil. Tak tedy na zdraví a na viděnou na některém z Vinných koštů.

 

Navštivte náš e-shop