mainpic
mainpic
mainpic
mainpic
mainpic
mainpic

Vinný košt je naše 3. dítě

Jsme Lucka s Jirkou, manželé, parťáci, sehrané duo. Hlavně jsme rodiče dvou malých dětí, které vychováváme s obrovskou láskou, pokorou a děláme maximum pro to, abychom jim předali to nejlepší z nás. A přesně tak přistupujeme k našemu projektu Vinný košt.

"Jirka je extrovertní, miluje práci v terénu a rád se setkává se skvělými lidmi, mezi nimi je totiž ve svém živlu. Lucka je naopak raději doma, kde precizně připravuje každou akci. Je to šéfka s organizačními schopnostmi, která dbá na detaily," takhle nás vnímají naši spolupracovníci. Oba se tak skvěle doplňujeme.

Na začátku bylo obrovské odhodlání.
Bydlíme ve Dřísech, kde se nachází nejstarší vinice v Česku, kolem které se rádi chodíme proběhnout. K vínu máme hluboký vztah, jelikož Jirka již šestým rokem zastupuje vinařství Štěpán Maňák. Já jsem naopak čtyři roky na rodičovské dovolené. Do zaběhnutých kolejí a pohody však vstoupila PŘÍLEŽITOST. Na prodejní akci Jirka potkal svého známého, který pořádal farmářské trhy. Společně jsme pomohli zorganizovat festival vína v Plzni v roce 2016. Akce se vydařila, ovšem až po dvou následujících letech se nám v hlavách zrodila velkolepá myšlenka na vznik Vinného koštu. Začali jsme od píky, na začátku jsme měli pouze zkušenosti s prodejem vín a naše odhodlání.

Cíl byl ale jasný hned - v době moderních technologií opět spojit lidi prostřednictvím našich akcí.

Plníme si náš sen!
První akce proběhla v létě v roce 2018 na Střeleckém ostrově v Praze před restaurací našeho známého. Jednalo se o festival menšího rozměru, který jsme doslova připravovali doma na podlaze obklopeni pobíhajícími dětmi. Úspěch byl až nečekaný! Nadšení návštěvníci nám dali jasný signál, že jsme s Jirkou na správné cestě. 

Za ty necelé dva roky se náš projekt hodně proměnil. Dnes přijíždíme na náměstí velkých měst spolu s menšími vinaři, kteří s námi sdílejí stejné hodnoty - pokoru, optimismus. To samé platí i pro parťáky z gastro zóny. Změnily se lehce i naše hodnoty. Jednoznačně podporujeme dobrou kulturu ochutnávání vína a víno s námi pijete jen ze skleniček. S odstupem času se také domníváme, že k dobrému vínu a jídlu patří i parádní hudba a bohatý program nejen pro dospělé, ale i pro naše nejmenší. Proto dnes na akcích potkáte také mnoho rodin s dětmi.

Naší největší hodnotou jste vy, spokojení návštěvníci, kterým tak poskytujeme komplexní kulturní zážitek. Přesto si uvědomujeme chyby, jenž nás s Jirkou doprovází a vnímáme je vždy jako prostor pro růst a zlepšení. Za každou akcí díky tomu stojí obrovské úsilí a spoustu práce.

Prostřednictvím Vinného koštu si však plníme náš sen!